Nowi Prezesi powołani przez Metropolitę Częstochowskiego do pracy w Winnicy Pana PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 listopada 2018 21:30

Nasze wspaniałe Panie: Janina Kawecka, parafia św. Wojciecha w Częstochowie, Krystyna Szkopiak z parafii Opatrzności Bożej w Strzelcach Wielkich oraz Ewa Krawczyk z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika, dekretem metropolity częstochowskiego, arcybiskupa Wacława Depo, zostały mianowane prezesami Parafialnych Oddziałów.

Uroczystego wręczenia dekretów dokonał asystent DIAK, ks. Jacek Michalewski, razem z wiceasystentem, ks. Radosławem Rychlikiem i prezesem Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, Arturem Dąbrowskim. Nowym Paniom Prezes gratulujemy zaufania ze strony Księży Asystentów oraz członków Parafialnych Oddziałów.

Drogie Koleżanki, niech waszemu zaangażowaniu w pracę apostolską towarzyszy przesłanie z adhortacji św. Jana Pawła II "Christifideles laici": „Idźcie i wy do mojej winnicy” (Mt 20, 3-4)To wezwanie, jak uczy papież: "dotyczy nie tylko biskupów, kapłanów, zakonników i zakonnic, ale wszystkich, także świeckich, których Bóg wzywa osobiście, powierzając im do spełnienia misję w Kościele i w świecie" (CHL, 2).

Małgorzata Frańczak, wiceprezes DIAK.