„Nie mów ludziom o Bogu, kiedy nie pytają, ale żyj tak, by pytać zaczęli” – Myszkowski Dzień Skupienia PDF Drukuj Email
niedziela, 02 grudnia 2018 09:15

W sobotę 1 grudnia członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej regionu myszkowskiego uczestniczyli w Dniu Skupienia. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, której przewodniczył asystent DIAK, ks. Jacek Michalewski.

Przybyłych na Mszę św. kapłanów oaz wiernych przywitał proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny, ks. prałat Jan Batorski. W kazaniu, ks. Jacek Michalewski, zwrócił uwagę na pilną potrzebę poddania swojego życia, Parafialnych Oddziałów, Jezusowi Chrystusowi, „Żeby nasze apostolstwo było skuteczne, należ zawsze zaczynać od osobistej relacji z Chrystusem”, powiedział ks. Michalewski.

Cieszymy się faktem, że w gonie celebransów znalazło się pięciu kapłanów. Serdecznie dziękujemy ks. Janowi Batorskiemu, ks. Krzysztofowi Smudze, ks. Pawłowi Wróblowi, ks. Radosławowi Rychlikowi i ks. Jackowi Michalewskiemu, za ofiarowanie na Ołtarzu Pańskim, dzieła, któremu na imię Akcja Katolicka.

Po Eucharystii, uczestnicy spotkania udali się na wykłady formacyjne i prelekcję historyczną do salek katechetycznych na plebanii.

 

Grażyna Wróblewska-Ludwig, prezes POAK Myszków-Mijaczów.