Prezes DIAK z wizytą na spotkaniu opłatkowym Klubu Seniora "Maksymilian" PDF Drukuj Email
sobota, 29 grudnia 2018 01:10

Znane i przytaczane powszechnie stwierdzenie o. Leona Knabita OSB: "Młodość to nie tylko wiek. Młodość to stan ducha", oddaje najlepiej klimat opłatkowego spotkania Klubu Seniora "Maksymilian", działającego przy kościele św. Maksymiliana Marii Kolbe w Częstochowie, które miało miejsce w restauracji "Cosmo", przy Al. Armii Krajowej 68. W wigilijnym spotkaniu Klubu uczestniczył prezes DIAK, dr Artur Dąbrowski.

Przybyłych na spotkanie uczestników Klubu, sympatyków oraz zaproszonych gości powitali kolejno: prezes Klubu, dr Wiesław Gaździcki oraz proboszcz ks. prałat Gabriel Maciejewski. Po krótkim wprowadzeniu Prałat Maciejewski pobłogosławił opłatki, odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa i wygłosił krótką katechezę. Po katechezie, seniorzy złożyli sobie życzenia i rozpoczęli wspólne kolędowanie.

Bożonarodzeniowe opłatek Klubu Seniora "Maksymilian", stanowił doskonałą okazję do wyróżnienia osób, które najbardziej angażują się w prace wspólnoty senioralnej i osób 60+. "Panie prezesie, księże prałacie, tutaj są dobrzy ludzie. Oni wszyscy zasługują na nagrodę. Chcielibyśmy wyróżnić z naszego grona, te osoby, które angażują na rzecz seniorów i Klubu, każdą minutę swojego cennego czasu", powiedział dr Gaździcki.

Na zakończenie spotkania, prezes Dąbrowski, podziękował Księdzu Prałatowi, prezesowi Klubu oraz wszystkim uczestnikom za zaproszenie na spotkanie opłatkowe. "Cieszę się, że Państwo nie tylko słuchacie dwa razy w tygodniu audycji poświęconej seniorom, ale posiłkujecie swój wiek lekturą naszego kwartalnika. Cieszę się również tym faktem, że wielu spośród Was działa również w Akcji Katolickiej. Dziękuję Księdzu Prałatowi, Doktorowi Gaździckiemu i przede wszystkim Wam. Dziś przekonaliście mnie, że młodość to autentycznie stan ducha. Zapewniam Państwa o naszym wsparciu. O wsparciu ze strony Akcji Katolickiej", powiedział dr Dąbrowski.

Prezes Akcji Katolickiej zaprosił również seniorów z parafii św. Maksymiliana, wraz z ks. prałatem Gabrielem Maciejewskim do wzięcia udziału w audycji radiowej "Senior w eterze", w Radio Jasna Góra. "Audycja stanowić będzie pewną formę dzielenia się dobrem, jakie osoby 60+ w waszej parafii świadczą i otrzymują. Taka audycja z pewnością da siłę i wzmocni nadzieję niejednego samotnego seniora. I jeszcze jedno. Już dziś, w imieniu organizatorów, zapraszam Was na II Pielgrzymkę Seniorów na Jasną Górę, która odbędzie się 21. września na Jasnej Górze", powiedział Artur Dąbrowski.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania na Facebooku Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Renata Olczyk, wiceprezes DIAK, prezes fundacji "Czyn Katolicki".