Noworoczne życzenia Prezesa DIAK PDF Drukuj Email
wtorek, 01 stycznia 2019 18:58

 

Mając już za sobą rok 2018, z nadzieją spoglądamy w przyszłość. Na progu nowego roku 2019 życzymy Księżom Asystentom, członkom Akcji Katolickiej oraz sympatykom naszego stowarzyszenia, radości w wypełnianiu programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce, któremu w bieżącym roku towarzyszy hasło: „W mocy Bożego Ducha”.


Mając na uwadze fakt, że na początku roku kalendarzowego Kościół zachęca nas do przeprowadzenia refleksji nad znaczeniem obecności Maryi w życiu wspólnoty i w życiu osobistym, pragniemy przez pryzmat tekstu z dzisiejszej liturgii, zwrócić się bezpośrednio, do wszystkich osób zaangażowanych w pracę apostolską w Akcji Katolickiej i życzyć Wam, wypełnienia się słów z Księgi Liczb w Waszym życiu: „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem”.


Powszechnie znana jest historia o tym, jak wybitny świecki apostoł, kochający Kościół oraz swój kraj, król Francji, św. Ludwik, polecił wygrawerować na swym pierścieniu imiona swoich trzech miłości: „Bóg, Francja, Małgorzata”. Na początku roku 2019, życzymy zarówno księżom, jak i świeckim tego, by pociągnięci przykładem świętego króla z dynastii Kapetyngów, odkryli we własnych sercach imiona trzech miłości: „Bóg”, Polska, Akcja Katolicka”.

Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej
dr Artur Dąbrowski