Życzenia urodzinowe dla Pani Wiceprezes DIAK Małgorzaty Frańczak PDF Drukuj Email
piątek, 18 stycznia 2019 23:20


18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Oczywiście, to nie jedyny powód do świętowania ze znanym niemal na całym świecie misiem, amatorem miodu żyjącym w Stumilowym Lesie. Postać, którą wymyślił Alan Aleksander Milne, mimo upływu czasu, cieszy się nadal popularnością i jest najbardziej rozpoznawalnym misiem na świecie.

Kubuś Puchatek to przede wszystkim Miś o dużej wrażliwości ceniący przyjaźń i mający czas dla drugiego człowieka. Naszemu bohaterowi często zdarza się tęsknić za osobami z którymi łączą go wspólne cele. Jego wrażliwość dokładnie wyraża się chociażby w takiej krótkiej wypowiedzi: "Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie".

Dla nas, członków Akcji Katolickiej 18 stycznia, to szczególny dzień, ponieważ nasza Pani Wiceprezes Małgorzata Frańczak, obchodzi swoje urodziny. Nie każdy z nas miał możliwość przeżywania swych urodzin w tak wyjątkowym dniu, jakim jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

Z tej okazji, zarząd DIAK, życzy Ci Małgosiu, dalszego wzrastania w łasce u Boga i ludzi i pamiętania o tym, że cieszymy się Twoją obecnością pośród nas. Niech nowa rzeczywistość pracy w samorządzie będzie dla Ciebie radością w służbie na rzecz drugiego człowieka, którą inspiruje Ewangelia.

Jest taki wzruszający dialog, który w swej książce opisał A. A. Milne: "A jeśli pewnego dnia pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę.
– Co wtedy?  Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika".

Dziękując za wkład w pracę apostolską, jaką wykonujesz w Działoszynie i Częstochowie, chcemy żeby zawsze towarzyszyły Ci słowa Kubusia Puchatka: "Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika". Dlatego nie znikniesz z naszego życia i życia Akcji Katolickiej.

W imieniu Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej
dr Artur Dąbrowski, prezes DIAK,
Renata Olczyk, wiceprezes DIAK,
Janina Kawecka, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej DIAK.