I Ty możesz się włączyć w budowę domów w Dolinie Niniwy PDF Drukuj Email
niedziela, 10 lutego 2019 21:12

Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Fundacja NIEDZIELA. Instytut Mediów, Rycerze Kolumba, Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA organizują zbiórkę środków na budowę mieszkań w Dolinie Niniwy w północnym Iraku dla chrześcijan, którzy stracili dorobek całego życia na skutek walk z tzw. Państwem Islamskim. Większość ich domów została zniszczona, a świątynie zostały splądrowane.

I Ty możesz się włączyć w budowę domów w Dolinie Niniwy, m.in. w dwóch miastach: BARTELLA i BASZIKA, gdzie setki chrześcijańskich rodzin czekają na Twoją pomoc. Tam od II wieku żyją nasi bracia chrześcijanie. Tam też jest nasz Pan – Jezus Chrystus. Jak powiedział kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, który gościł niedawno w Iraku: „Na tej ziemi rozpoczęła się historia zbawienia, która dzisiaj realizuje się przez chrześcijan tutaj żyjących”.


Kard. Parolin podkreślił, iż: „Rzeczą godną pochwały jest powrót wielu osób i rodzin oraz odbudowa domów w Dolinie Niniwy”. Zwrócił również uwagę na to, by wraz z odbudową materialną „zrekonstruować zaufanie” oraz „posklejać tkankę społeczną zniszczoną przez zdrady, żal i nienawiść”. To jest „powołanie chrześcijan w Iraku i na tym polega ich misja. Chodzi bowiem o wierność korzeniom oraz o budowę lepszej przyszłości dla dzieci”.

Aby tak się stało, potrzeba również Twojej pomocy. Dlatego możesz się włączyć w Akcję DOM i przekazać na ten cel stosowne środki.

Do AKCJI DOM zapraszamy również przedsiębiorców, organizacje pozarządowe i ruchy religijne.


Zachęcam serdecznie członków Akcji Katolickiej do rozpropagowania inicjatywy i oczywiście wsparcia materialnego chrześcijan, by mogli odbudować swoje domy w leżących w Dolinie Niniwy miastach Bartella i Baszika.

Mariusz Książek - Dyrektor Marketingu i Reklamy Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

 

Informujemy, że ofiary na odbudowę domów w Dolinie Niniwy można wpłacać na konto:

Fundacja NIEDZIELA. Instytut Mediów, tytuł przelewu: Akcja DOM

Numer konta PLN: 65 1140 2004 0000 3602 7608 3791

Numer konta USD: PL 68 1140 2004 0000 3212 0438 5670

Numer konta EUR: PL 13 1140 2004 0000 3612 0438 5688