Eucharystia podczas Dnia Formacji Regionu Wieluńskiego PDF Drukuj Email
niedziela, 07 kwietnia 2019 18:28

6 kwietnia o godz. 10:00 uroczystą Eucharystią celebrowaną w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wieluniu, rozpoczęło się spotkanie formacyjne dla członków Akcji Katolickiej Regionu Wieluńskiego. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył wiceasystent DIAK ks. Radosław Rychlik.


Przybyłych na spotkanie wiernych powitał proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika, ks. Janusz Parkitny, który w krótkich słowach wyraził wdzięczność za organizację regionalnego spotkania i pilną potrzebę formacji laikatu katolickiego.


W swojej homilii, ks. Radosław Rychlik, zwrócił uwagę na eschatologiczne aspekty wiary, przypominając członkom AK, że: "na drugą stronę, w wieczność, nie zabierzemy już nic ze sobą". "Pozostanie po nas jedynie to, co zasiejemy w pracy apostolskiej w domu, w relacjach międzyludzkich. Poza tym najważniejsze jest to, ile w nasz trud pracy apostolskiej wkładamy miłości", powiedział ks. Rychlik.


Na zakończenie Eucharystii, prezes DIAK, dr Artur Dąbrowski, w imieniu Kapituły, wręczył Medal im. Bp. Teodora Kubiny, pierwszemu proboszczowi i pierwszemu asystentowi Parafialnego Oddziału AK św. Stanisława Biskupa i Męczennika, ks. kanonikowi Lechowi Dębskiemu. "Cieszymy się faktem, że wierni świeccy, członkowie Akcji Katolickiej, mają nadal okazję być formowani przez Księdza Kanonika. Za dar służby, otwieranie ludzkich serc na łaskę Chrystusa, a nade wszystko za wieloletnie przypominanie nam o tym, że nigdy w Kościele nie może zabraknąć apostolstwa świeckich, w imieniu laikatu zrzeszonego w Akcji Katolickiej - z serca dziękuję", powiedział dr Dąbrowski.


Obok aspektu liturgicznego i formacyjnego, spotkanie w Wieluniu stanowiło okazję do świętowania jubileuszu naszych wspaniałych Pań: Ireny Klechy i Urszuli Ciosek, które od wielu lat angażują się w działalność naszego stowarzyszenia.Małgorzata Frańczak, wiceprezes DIAK