Dzień Skupienia w Myszkowie-Będuszu rozpoczęliśmy od Eucharystii. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 maja 2019 18:22

Dzień Skupienia w Myszkowie-Będuszu, nie mógł rozpocząć się inaczej, jak od wspólnego uczestnictwa w Eucharystii, "źródle i szczycie życia chrześcijańskiego", której przewodniczył Wiceasystent DIAK. Przybyłych na spotkanie członków Akcji Katolickiej przywitał proboszcz parafii św. Anny w Myszkowie Będuszu. ks. Paweł Wróbel. W swojej homilii, ks. Radosław podkreślał min., konieczność angażowania się laikatu w apostolstwo w obrębie Kościoła i świata.

Przybyli na Dzień Skupienia członkowie naszego stowarzyszenia skorzystali również z sakramentu pokuty i pojednania. Jako wierni świeccy, uczestnicy i organizatorzy spotkania w Będuszu, pragniemy podziękować ks. Janowi Batrorskiemu, za pełnienie posługi w konfesjonale, pomoc w organizacji Dnia Skupienia. Dziękujemy również ks. Radosławowi Rychlikowi, ks. Pawłowi Wróblowi, za poświęcenie czasu, na wspólne bycie razem i integrację naszego środowiska. Nade wszystko, zaangażowanym w Dzień Skupienia kapłanom dziękujemy za sprawowanie sakramentów pokuty i pojednania oraz Eucharystii.


Wyrazy uznania dla kierujemy przede wszystkim do członków POAK z Będusza, za przygotowanie spotkania. Dziękujemy również wszystkim członkom Akcji Katolickiej i wspierającym nas osobom za poważne potraktowanie sprawy i obecność w Dniu Skupienia.Wiceprezes DIAK - Renata Olczyk.