MYSZKÓW - BĘDUSZ - «OKAZUJCIE SOBIE WZAJEMNĄ GOŚCINNOŚĆ» (1 P 4,9) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 maja 2019 20:02

W życiu, mimo różnego wieku, czujemy się zabiegani. Przychodzi jednak taki moment, w którym człowiek chce pobyć «wśród swoich», pośród ludzi którzy nie tylko podzielają ten sam system wartości, ale nade wszystko inspirują się w swym codziennym życiu po prostu wiarą.


I tak właśnie było w Myszkowie-Będuszu. Był czas na spowiedź, Eucharystię, dobre kazanie, świetne konferencje i czas na wspólne bycie. Wśród tyłu dobrych i ciepłych słów, mieliśmy okazję do wzajemnego poznania. Do poczucia i odczucia, że historia każdego z nas jest ważna.


Oczywiście miejscowy ksiądz proboszcz, Paweł Wróbel z Parafialnym Oddziałem zadbał również o to, by nikt z uczestników spotkania nie wrócił głodny do domu. Pragnę podziękować obecnym na spotkaniu Kapłanom, którzy w swoim kalendarzu, w napiętym grafiku pracy, po otrzymaniu w ubiegłym roku od Księży Asystentów i Zarządu Planu Pracy DIAK, przybyli na wspólne święto regionu.

Dziękuję również POAK działającemu w Myszkowie-Będuszu, za gościnę i podęcie się trudu związanego z organizacją tego typu przedsięwzięcia.


W imieniu prezydium zarządu, Renata Olczyk, wiceprezes DIAK.