Poseł Anna Sobecka interweniuje o ochronę prawną Ogólnopolskiej Dziecięcej Pielgrzymki Podwórkowych Kółek Różańcowych Radia Maryja na Jasną Górę. PDF Drukuj Email
niedziela, 09 czerwca 2019 20:00

 

Poseł Anna Sobecka zwróciła się do Rzecznika z prośbą do Rzecznika Praw Dziecka, Mikołaja Pawlaka o podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do ochrony prawnej dzieci pielgrzymujących na Jasną Górę w dniu 16 czerwca 2019 r., przed środowiskami LGBTQ+Szanowny Pan Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka

 

Szanowny Panie Rzeczniku! W niedzielę 16 czerwca br. na Jasnej Górze w godzinach okołopołudniowych odbędzie się XX Ogólnopolska Dziecięca Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Radia Maryja na Jasną Górę. Podczas niej, jak co roku odbędzie się festyn oraz zostanie odprawiona Msza Święta dla kilkunastu/kilkudziesięciu tysięcy dzieci i ich opiekunów.

W tym miejscu pragnę poinformować Pana Rzecznika o poważnym zagrożeniu do jakiego może dojść w tym dniu. Otóż za oficjalną zgodą Prezydenta Miasta Częstochowy o godz. 14:00 u stóp Jasnej Góry rozpocznie się "II Marsz Równości" organizowany przez środowiska LGBT. W mojej ocenie zarówno czas jak i miejsce tej manifestacji są nieprzypadkowe i noszą znamiona zaplanowanej prowokacji. Mając na uwadze skandaliczne wydarzenia, jakie miały miejsce na Marszu Równości w Gdańsku, istnieje uzasadniona obawa, że dzieci mogą stać się świadkami demoralizujących i obscenicznych zachowań uczestników Marszu.

Mając na uwadze powyższe, zaniepokojona zaistniałą sytuacją, zwracam się do Pana Rzecznika z prośbą o podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do ochrony dzieci w tym szczególnym dla nich dniu.

Anna Sobecka