Marsz dla Życia i Rodziny w Żarkach poza nami PDF Drukuj Email
sobota, 06 lipca 2019 09:46Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Żarkach koordynowała zadania związane z Marszem dla Życia i Rodziny, który przeszedł żareckimi ulicami. "Kluczowym zadaniem marszu jest przede wszystkim danie publicznego świadectwa wiary i promowanie fundamentalnej zasady, jaką stanowi godność osoby i ludzkie życie, którego należy bronić od poczęcia, aż do naturalnej śmierci, mówi Sabina Grucela.


"Nade wszystko, w dobie inwazji propagandy LGBTQ i promowaniem przez wiele środowisk politycznych związków jednopłciowych, chcemy podkreślić nadrzędną wartość rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, która jest zawsze jest otwarta na przyjęcie życia i wychowanie dzieci", mówi jedna z uczestniczek Marszu.


W inicjatywie udział wzięli: Kapłani, członkowie Akcji Katolickiej, Domowego Kościoła, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Częstochowskiej, młodzież, seniorzy, przedstawiciele ruchów apostolskich oraz wierni z parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach.

 

Gratulując inicjatywy, dziękujemy za przypomnienie fundamentalnej prawdy o prawie człowieka do życia. Święty Jan Paweł II przypominał nam, że: "Człowiek już w łonie matki należy do Boga, bo Ten, który wszystko przenika i zna, tworzy go i kształtuje swoimi rękoma, widzi go, gdy jest jeszcze małym, bezkształtnym embrionem, i potrafi w nim dostrzec dorosłego człowieka" (Evangelium Vitae, 61).

Małgorzata Wolna