"Nadzieja, zwycięstwo" - Spotkanie z historią w parafii św. Wojciecha PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 lipca 2019 21:35

 

Mamy zaszczyt zaprosić członków Akcji Katolickich oraz naszych sympatyków na panel historyczny: "Nadzieja, zwycięstwo", który odbędzie się 11 lipca o godz. 19:00, w parafii św. Wojciecha w Częstochowie. Uczestnikami panelu będą:

Zdzisław Sowiński, znany reżyser, operator filmowy, przede wszystkim zakochany w jasnogórskim sanktuarium fotografik. jak sam twierdzi: "Jasna Góra i jej duchowa przestrzeń fascynowały mnie od dziecka. Uważam za łaskę, że byłem i jestem bardzo blisko tej duchowości, która przerodziła się w wielką pasję. Fotografując i filmując to miejsce zawsze odkrywam je na nowo". Każdy uczestnik spotkania będzie miał niepowtarzalną okazję usłyszeć o spotkaniach jasnogórskiego fotografika ze św. Janem Pawłem II.

Anna Reterska, (Rakocz), częstochowianka zaangażowana w Solidarność. Przewodnicząca Komitetu Zakładowego "S". Świadek ośmiodniowego protestu w klubie Ikar. Internowana w dniu 13 grudnia 1981 r. Przebywała w Ośrodku Odosobnienia w Lublińcu, Darłówku i Gołdapi. zwolniona 8 III 1982. Współzałożycielka Stowarzyszenia Więzionych, Internowanych i Represjonowanych (WIR) w Częstochowie. Rozpracowywana przez Wydział V WUSW w Częstochowie.

Panel poprowadzi dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. Po zakończeniu panelu odbędzie się projekcja filmu: "Tu zawsze byliśmy wolni".

W imieniu Organizatorów:

Stowarzyszenia Ziemi Częstochowskiej Solidarność i Niezawisłość
Rycerzy Kolumba
Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej


Zapraszamy serdecznie do wysłuchania świadectwa świadków rodzącej się u stóp Jasnej Góry wolności, którą inspirowała myśl św. Jana Pawła II.

 

Wiceprezes DIAK, Renata Olczyk