Reagujemy na obrazę uczuć religijnych. PDF Drukuj Email
piątek, 27 września 2019 10:19

 

 

25 września Adam „Nergal” Darski, opublikował na Facebooku zdjęcie na którym depcze obraz z wizerunkiem Matki Bożej. To kolejna prymitywna i pseudointelektualna prowokacja muzyka, który lekceważąco odnosi się nie tylko do obszaru uczuć religijnych chrześcijan, ale i systemu prawnego w Polsce, który chroni uczucia religijne.

„Nadszedł definitywny czas, by położyć kres profanacji świętych wizerunków i symboli religijnych, które są notorycznie bezczeszczone przez Nergala. Myślę, że przyszedł również czas, by państwo polskie, wywiązało się z nałożonego na nie obowiązku, jakim jest również ochrona uczuć religijnych”, mówi Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej.

Zarząd Akcji Katolickiej, co do kwestii zaistniałego czynu, podjął stosowne kroki prawne, zawiadamiając prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Adama Darskiego.

„Ostatnie złożenie przeze mnie stosownego pisma do Prokuratury, w sprawie profanacji figury Chrystusa przez Nergala, rozstrzygnie się 20 marca 2020 r. w Sądzie Rejonowym w Gdańsk-Południe. Za pół roku spotkam się z Nergalem w sądzie. Jak widać, kpiny z obrazy uczuć religijnych oraz drwiny sytemu prawnego zabezpieczającego prawa ludzi wierzących, nie interesują zapatrzonego we własne ego celebryty”, dodaje prezes Artur Dąbrowski.


Renata Olczyk, wiceprezes DIAK,
Małgorzata Frańczak, wiceprezes DIAK.