Dzień Skupienia Regionu Radomszczańskiego poza nami PDF Drukuj Email
niedziela, 06 października 2019 21:18

Eucharystią celebrowaną pod przewodnictwem proboszcza parafii św. Lamberta, księdza dziekana Antoniego Arkita, w dniu 5 października, członkowie Akcji Katolickiej regionu radomszczańskiego, rozpoczęli swój dzień skupienia w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Radomsku. W gronie celebransów znaleźli się: wiceasytent DIAK, ks. Radosław Rychlik, proboszcz Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Radomsku, ks. Jacek Wierzba, proboszcz parafii NMP Nieustającej Pomocy w Chrzanowicach, ks. Robert Foryś oraz proboszcz Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Kleszczowie, ks. Sławomir Bednarski. Przybyli na spotkanie formacyjne członkowie naszego stowarzyszenia modlili się o zdrowie i siły dla wieloletniej prezes DIAK, dr Anny Kwiatkowskiej. W intencji Pani Ani Eucharystię sprawował ks. Radosław Rychlik.


Po Eucharystii, przyszedł czas na wykłady, które przeprowadzili: ks. Sławomir Bednarski, ks. Radosław Rychlik i dr Artur Dąbrowski. W swoim wykładzie ks. Bednarski poruszył kwestie związane z charyzmatem naszego stowarzyszenia. Zwrócił uwagę na konieczność angażowania się laikatu w obronę wartości chrześcijańskich, na obszarze szeroko rozumianej kultury. Ksiądz Radosław po szczegółowym zapoznaniu członków Akcji Katolickiej z programem przyszłorocznej pielgrzymki Akcji Katolickiej do Włoch, wygłosił referat na temat odpowiedzialności wiernych świeckich za Kościół i apostolstwo w świecie. Dr Dąbrowski, odnosząc się do współczesnych prób przebudowy kultury opartym na postulatach neomarksistowskich, przedstawił koncepcję "marszu przez instytucje", który opracował włoski komunista Antonio Gramsci. Po wykładach miało miejsce spotkanie z wicewojewodą łódzkim Krzysztofem Cieciórą.


W imieniu zarządu serdecznie dziękujemy ks. Antoniemu Arkitowi, ks. Radosławowi Rychlikowi, ks. Jackowi Wierzbie, ks. Robertowi Forysiowi, ks. Sławomirowi Bednarskiemu, za wsparcie inicjatywy i obecność. Wyrazy uznania kierujemy do wszystkich członków Akcji Katolickiej z regionu Radomska, którzy przybyli na spotkanie. Nade wszystko dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej z Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Radomsku oraz Pani Prezes Barbarze Kabzińskiej, za trud organizacji spotkania.


Niech duchowe dobro wzbogacone wiedzą zaowocuje troską modlitewną nad obszarem kultury, z której wiedza moralna promieniuje na wszystkie obszary ludzkiego myślenia i sztuki.

Renata Olczyk, wiceprezes DIAK.