11 listopada zawierzamy Ojczyznę Królowej Polski na Jasnej Górze PDF Drukuj Email
niedziela, 27 października 2019 22:38

Pragniemy poinformować, że Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej poprowadzi czuwanie archidiecezjalne w dniu 11 listopada 2019 r. na Jasnej Górze. Kolejny raz mamy okazję modlić się za naszą Ojczyznę, tym razem w rocznicę odzyskania niepodległości.

Naszymi rozważaniami, modlitwą różańcową i wspólnie celebrowaną Eucharystią w kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem J. E. Metropolity Częstochowskiego Arcybiskupa Wacława Depo, staniemy przed Obliczem Matki Boga i w duchu Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego wraz z Prymasem Tysiąclecia, wyśpiewamy razem: "Oto ślubujem z ręką wzwyż, synowie Polski, córy, świadkiem nam Zbawca, Jego Krzyż, Królowa z Jasnej Góry. Ojczyźnie święty spłacim dług. Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg!"

Zachęcam członków oraz sympatyków Akcji Katolickiej do wzięcia udziału w czuwaniu w 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Niech nasze apostolskie zaangażowanie modlitewne czuwanie przed Obliczem Królowej Polski zaowocuje w naszych sercach troską o duchowy i moralny kształt naszej ukochanej Ojczyzny.

 


Ks. Radosław Rychlik, wiceasystent DIAK.

 

/Źródło zdjęcia: Biuro Prasowe Jasnej Góry/