Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Noworytą do kawiarni "Niebo w Mieście" PDF Drukuj Email
wtorek, 26 listopada 2019 07:36

Liban bywa często określany Szwajcarią Bliskiego Wschodu. Jest miejscem, którego przyroda zachwyca turystów i pielgrzymów. Urzekające piękno wybrzeża, zielonych znanych z biblijnego przekazu gór, czy też jaskinie z podziemnymi rzekami, które zalicza się do Nowych 7 Cudów Świata, wprowadzają człowieka nie tylko w obszar estetyki, ale świata przepojonego duchowym pięknem. Libańczycy pomimo kulturowego zróżnicowania uznający się za następców Fenicjan, których my znamy jako wynalazców pieniędzy jako środka płatniczego.


Od czasów tzw. "Cedrowej Rewolucji" z 2005 r., okupacji południowej części Libanu przez Izrael, walk w latach 2011-2014 ze zwolennikami syryjskiego prezydenta Baszara al-Asada, mieszańcy Libanu wspólnymi siłami odbudowują swój kraj zapraszając do siebie pielgrzymów, aby śladami podążali śladami duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Szarbela.


W gronie tegorocznych pielgrzymów "Śladami Szarbela" znalazł się współpracujący z Akcją Katolicką Archidiecezji Częstochowskiej Krzysztof Noworyta, którego Państwo znają doskonale jako twórcę i pomysłodawcę goszczącej w Częstochowie wystawy "Śladami Jezusa". W najbliższą środę 27 listopada o godz. 19:00, w mieszczącej się tuż za kościołem św. Zygmunta księgarnio-kawiarni "Niebo w Mieście", odbędzie się spotkanie z Panem Krzysztofem Noworytą, na które bardzo serdeczne zapraszamy.

 

Pan Krzysztof opowie nam o samotnym pielgrzymowaniu do grobu świętego Szarbela w Annaji i miejsc związanych z kanonizowanym przez papieża Pawła VI maronickim mnichem. Ponadto przemierzający Liban pielgrzym opowie nam o poezji Khalil Gibrana. Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w inicjatywie, która z pewnością w chłodny listopadowy wieczór stworzy iście ciepły libański wieczór z dobrą kawą i domowymi wypiekami.

 

Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej