Akcja Katolicka na spotkaniu z Krzysztofem Noworytą w "Niebie w Mieście" PDF Drukuj Email
czwartek, 28 listopada 2019 21:56

We środę w godzinach wieczornych w księgarnio-kawiarni "Niebo w Mieście" zakończyło się spotkanie z zaprzyjaźnionym z Akcją Katolicką Archidiecezji Częstochowskiej pomysłodawcą wystawy "Śladami Jezusa", Krzysztofem Noworytą. Pan Krzysztof, jak mogliśmy usłyszeć na spotkaniu, samotnie przemierzył Liban "Śladami Świętego Szarbela". Jak sam podkreślił: "W tym niezwykłym miejscu, za górami stereotypów, usytułowana jest przepaść historii, z której rna cztery strony świata na liczne obszary legendy prowadzące wędrowca ku dolinom mitu". Jak sam zauważa "Liban to przede wszystkim mozaika kultur oraz religii, którego egzystencja spleciona jest  sznurem historii i drutem wojny".


W spotkaniu liczną grupę uczestników stanowili przedstawiciele Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z parafii św. Zygmunta. Zarząd DIAK reprezentowała wiceprezes Renata Olczyk oraz ksiądz wiceasystent Radosław Rychlik. Jak zauważa wiceprezes Akcji Katolickiej Renata Olczyk, "Przez prawie dwie i pół godziny Pan Krzysztof stworzył taką atmosferę, że każdy z nas z pewnością po powrocie do domów zacznie zgłębiać duchowość i przesłanie świętego Szarbela".


"Dziękujemy członkom AK za liczną obecność na spotkaniu. Żywię nadzieję, że 55 rocznica beatyfikacji maronickiego mnicha, która przypada 5 grudnia bieżącego roku, zainspiruje laikat Akcji Katolickiej do pogłębienia własnej duchowości", powiedział ks. Radosław. Wiceasystent DIAK, dodał przy tym, że od dwóch lat wierni z Polski mają okazję modlić się przy relikwiach Świętego Szarbela, w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie". 

Mieczysława Olingier-Nowak, członek POAK św. Zygmunta w Częstochowie.