„Cuda, cuda ogłaszają” - Podziękowania asystenta Akcji Katolickiej za włączenie się i animowanie Orszaków Trzech Króli. PDF Drukuj Email
wtorek, 07 stycznia 2020 18:45


Tegoroczny Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami aż 872 miejscowości w Polsce. Według danych szacunkowych opublikowanych na stronach organizatora jasełek - fundacji Orszak Trzech Króli, w uroczystym korowodzie wzięło udział 1, 3 mln osób. Cieszymy się z faktu, że członkowie Akcji Katolickiej nie tylko uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli w swoich miejscowościach, ale podjęli również trud organizacji niniejszego przedsięwzięcia.


Wyrazy uznania składam wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, Małgorzacie Frańczak, za organizację kolejnej edycji Orszaku w Działoszynie i związanego z nim trudu organizacyjnego. Dziękuję również Katarzynie Dąbrowskiej i prezesowi DIAK, Arturowi Dąbrowskiemu, za organizację IV Orszaku Trzech Króli w Kłobucku.


Dziękując Państwu za świadectwo wiary i publiczne opowiedzenie się za Chrystusem w Orszakach, które odbyły się w Częstochowie, Wieluniu, Myszkowie, Radomsku, Działoszynie i Kłobucku, pozwolę sobie na koniec życzyć tego, by Waszym życiu wypełniły się słowa, które do uczestników 10. Orszaku Trzech Króli, zebranych na Rynku Głównym w Krakowie wypowiedział metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski:

"Nasza kultura jest od ponad 1050 lat kulturą chrześcijańską, głęboko związaną z wiarą w Boże Dziecię, które przyszło na świat, aby nas zbawić. Trwajmy w tej wierze, w tej prawdziwej kulturze, która nas dźwiga, określa nasze miejsce, jest powodem naszej dumy i radości. Jednocześnie dążmy do tego, by całe nasze życie było nieustannym kroczeniem za Mędrcami ze Wschodu, zdążającymi do Betlejem, do Dzieciątka Jezus".


Ks. Radosław Rychlik, asystent DIAK./Foto:
Źródło KSW FOTO/UMiG Działoszyn/