Kolejny Orszak Trzech Króli w Działoszynie poza nami PDF Drukuj Email
środa, 08 stycznia 2020 12:19

W uroczystość Objawienia Pańskiego,po raz ósmy ulicami Działoszyna przeszedł Orszak Trzech Króli.  Orszakowe uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym św. Marii Magdaleny Mszą świętą. Następnie przywitano Mędrców i uczestników Orszaku. Po uroczystej Eucharystii, przy akompaniamencie orkiestry dętej, uczestnicy korowodu zaczęli swoją wędrówkę podążając za Gwiazdorem i Świętą Rodziną ulicami naszego miasta.


Na placu zabaw znajdującym się tuż za plebanią Trzej Królowie oddali pokłon Dzieciątku Jezus. Następnie uczniowie działoszyńskich szkól wystawili dla wiernych jasełka. Po zakończeniu Orszaku przyszedł czas na "sprawy ciała". Uczestnicy Orszaku kosztowali smacznego żurku z kuchni polowej, bigosu, gorącej czekolady, kawy, herbaty, ciasta, czy też kiełbasy z grilla. Posiłek przygotowali członkowie Akcji Katolicką oraz Rycerze Kolumba z parafii św. Marii Magdaleny.


Od wielu lat organizowany w naszej parafii Orszak przyczynia się do pogłębienia relacji międzyludzkich i ich jednoczenia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia radosnego przeżywania tego wydarzenia. Wyrazy uznania kierujemy również do wszystkich uczestników kolorowego korowodu w Działoszynie.

 

 

Małgorzata Frańczak, wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej