W "Budzeniu Olbrzyma" rozpoczynamy cykl formacyjny o neomarksizmie. PDF Drukuj Email
sobota, 11 stycznia 2020 06:38

Zapraszamy serdecznie na audycje formacyjne laikatu "Budzenie Olbrzyma". Od piątku 10 stycznia rozpoczyna się cykl audycji poświęconej zagadnieniu neomarksizmu i zmian narzucanych na obszarze współczesnej kultury przez myślicieli i zwolenników tzw. "nowej lewicy".

Pierwsza audycja poświęcona esejowi "Prawo do lenistwa" autorstwa zięcia Marksa, Paula Lafarggue. Postulaty zawarte w "Prawie do lenistwa" wybrzmiały na nowo w licznych teoriach przedstawiciela neomarksizmu i duchowego przywódcy rewolty lat 60-tych, Herberta Marcuse.

W każdy piątek o godz. 10:30 w Radio Jasna Góra, na 100.6 fm, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, dr Artur Dąbrowski, omawiać będzie zagadnienia związane z neomarksizmem i jego próbami zdobycia obszaru kultury, która, jak uczy brytyjski filozof, Roger Scruton posiada "swoje korzenie w religii i z tego korzenia żywica wiedzy moralnej rozchodzi się na wszystkie gałęzie myślenia i sztuki".

Życząc miłego odbioru, zachęcamy zwłaszcza w okresie ferii, do lektury stosownych publikacji, które są omawiane w audycji. Z pewnością przybliżą one palące zagadnienie zaangażowania apostolskiego na płaszczyźnie kultury".


Renata Olczyk, wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.