Spotkanie Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej poza nami PDF Drukuj Email
sobota, 08 lutego 2020 21:53

8 lutego 2020 w domu rekolekcyjno-formacyjnym "Dobre Miejsce" w Warszawie odbyło się spotkanie Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej. W niniejszym wydarzeniu uczestniczyli członkowie AK z całej Polski. W gronie przybyłych na spotkanie osób znaleźli się ks. Radosław Rychlik, asystent DIAK oraz Krystyna Pilarczyk, delegat do KIAK z naszej archidiecezji.

Spotkanie poprzedziło piątkowe posiedzenie zarządu krajowego KIAK, którego członkiem w randze rzecznika, jest prezes naszej archidiecezji dr Artur Dąbrowski. Zarząd Akcji Katolickiej w Polsce podsumował swoje czteroletnie działania i wyraził wdzięczność prezes Urszuli Furtak za poświęcony czas i zaangażowanie na rzecz Akcji Katolickiej w Polsce.

Sobotnie posiedzenie Rady KIAK poprzedziła konferencja poświęcona kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, którą wygłosił o. Gabriel Bartoszewski OFMCap. Po wykładzie maiła miejsce Eucharystia, której przewodniczył J. E. Bp. Mirosław Milewski, Krajowy Asystent Akcji Katolickiej. W gronie koncelebransów znalazł się ks. Radosław Rychlik, nasz asystent, dla którego było to pierwsze spotkanie n płaszczyźnie ogólnokrajowej Akcji Katolickiej.

Po Eucharystii odbyło się posiedzenie Rady KIAK, które wyłoniło trzech kandydatów na funkcję prezesa Akcji Katolickiej w Polsce. Omówiono szereg inicjatyw AK w Polsce, zapoznano z propozycjami pracy apostolskiej w bieżącym roku. Nade wszystko, zwrócono palącą potrzebę zaangażowania Akcji Katolickiej na obszarze społecznym oraz kultury.

Rada Akcji Katolickiej w Polsce znalazła się w kręgu zainteresowań mediów. Redakcja TVP 3 Warszawa nie omieszkała przeprowadzić wywiadów z prezes KIAK Urszulą Furtak, rzecznikiem Akcji Katolickiej w Polsce, Arturem Dąbrowskim oraz Barbarą Wątkowską, prezes AK diecezji płockiej. Oczekując na decyzję Konferencji Episkopatu w Polsce na wyłonienie prezesa Akcji Katolickiej w Polsce, zawierzamy wszystkie sprawy naszego stowarzyszenia Matce Bożej.

Renata Olczyk, wiceprezes DIAK