Lewicowe absurdy w Holandiii PDF Drukuj Email
wtorek, 11 lutego 2020 01:14

Holenderskie stowarzyszenie eutanazyjne NVVE oraz mająca swe korzenie w rewolucji obyczajowej roku 1968 holenderska partia polityczna Demokraci 66, domagają się wprowadzenia na rynek farmaceutyczny specjalnej „pigułki śmierci” dla osób w podeszłym wieku.

 

Posłanka wspomnianej partii, Pia Dijkstra, jak poinformował „Nederlands Dagblad”, zwróciła uwagę na fakt, że obecnie eutanazję ogranicza się jedynie do przypadków medycznych. W związku z tym postuluje stworzenie prawnej możliwości, by była ona dostępna dla każdego seniora, który jak podkreśla przedstawicielka holenderskiego parlamentu: „odczuwa, że jego życie jest już po prostu spełnione”.


Pia Dijkstra poinformowała, że jeszcze w lutym bieżącego roku jej ugrupowanie przedstawi projekt ustawy gwarantujący seniorom po 75 roku życia prawo do eutanazji, za podstawę którego którego wystarczy stwierdzenie, że stan zdrowia osób w podeszłym wieku jest przez nich nie do zaakceptowania.

Warto przypomnieć, że już cztery lata temu D66 oraz Stowarzyszenie na rzecz Dobrowolnego Zakończenia Życia (NVVE), postulowały wprowadzenie tzw. „pigułki ostatniej woli”, dzięki której osoby powyżej 80 roku życia mogłyby popełnić samobójstwa”. Jak podaje adoptkhol.blogspot.com/, niniejsza problematyka obecnie powróciła na wokandę, ponieważ temat wprowadzenia antyhumanistycznego prawa ma w rzeczywistości na celu "zmniejszenie liczby starych ludzi i generowanych przez nich kosztów. Tzn. nikt nie mówi tak wprost, oficjalny powód to zawsze dobro pacjenta, który będzie mógł dzięki temu uniknąć męczącej terapii lub zrezygnować z trudów dalszego życia”.

 

Chciałbym przypomnieć, że liderką Demokratów 66 była zamordowana 10 lutego 2014 r. znana lekarka i wykładowca akademicki, Els Borst. To właśnie Borst w latach 1994–2002 pełniła funkcję ministra zdrowia w holenderskim rządzie. To właśnie ona, pełniąc funkcję ministra zdrowia, była inicjatorką uchwalonej w Holandii ustawy legalizującej eutanazję. Paradoksalnie na dzień legalizacji eutanazji w Holandii Borst świadomie wybrała Wielki Piątek 2002 roku. Parafując ustawę, ówczesna minister zdrowia nie omieszkała skomentować tego wydarzenia odwołaniem się do słów Ewangelii: „Dokonało się!” (J 19,30)

Nic dziwnego, że posiłkująca się ideologią szkoły frankfurckiej lewica holenderska, dryfuje w kierunku urzeczywistnienia realizowanego przez Niemców w III Rzeszy programu "Akcja T4" , który polegał na fizycznej „eliminacji życia niewartego życia”. Oczywiście z tą różnicą, że niemiecki, nazistowski „katalog”, został w przypadku holenderskim, poszerzony o pigułkę śmierci dla seniorów. Tak więc mamy do czynienia z reaktywacją "Aktion T4", za pomocą której eliminuje się seniorów, uważając wiek podeszły za czas niewarty życia.

 

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej