Świętujemy 25-lecie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii św. Wojciecha w Częstochowie PDF Drukuj Email
niedziela, 17 maja 2020 22:15

Dziś (niedziela 17 maja) o godz. 18:00 w parafii św. Wojciecha przeżywaliśmy jubileusz 2️⃣5️⃣-lecia tutejszego Parafialnego Oddziału. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. prof. Marian Duda w asyście ks. prałata Stanisława Iłczyka oraz asystenta Diecezjalnego Instytutu, ks. Radosława Rychlika.

W homilii ks. prof. Marian Duda przypomniał zasady funkcjonowania Akcji Katolickiej. Podkreślił ważność jej misji i zaangażowania w duchu wytycznych Soboru Watykańskiego II oraz nauczania Jana Pawła II. Dziękując za zaangażowanie w parafii, ks. Duda podkreślił, że w dzisiejszym świecie wzbraniającym się przed wartościami chrześcijańskimi i Ewangelią, "członek Akcji Katolickiej musi być nogami i oczami Chrystusa". Katolik zaangażowany w Akcji Katolickiej musi być dowodem na to, że Bóg żyje i działa w swoim Kościele.

W imieniu zarządu dziękujemy za zaproszenie i wspólne spotkanie na Eucharystii, stanowiącej "źródło i szczyt życia chrześcijańskiego". W dobie koronawirusa spotkanie na Mszy św. w gronie osób, które fizycznie ostatnio spotkało się ponad dwa miesiące temu, stanowiło wyraz solidarności i nade wszystko celebrowania radości z tego faktu, że udało się nam spotkać razem w wigilię urodzin patrona Akcji Katolickiej św. Jana Pawła II.

Gratulujemy jubileuszu i pozdrawiamy serdecznie asystentowi POAK księdzu prałatowi Stanisławowi Iłczykowi, asystentowi DIAK, ks. Radosławowi Rychlikowi, prezes POAK Janinie Kaweckiej oraz wszystkim członkom i sympatykom Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy par. św. Wojciecha w Częstochowie. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do współpracujących z Akcją Katolicką Rycerzy Kolumba.


 

Małgorzata Frańczak, wiceprezes DIAK.