Akcja Katolicka poprowadzi „Nocne kołatanie u Matki Najświętszej na progu beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego” PDF Drukuj Email
środa, 20 maja 2020 11:30

Z inspiracji Księdza Arcybiskupa Wacława Depo zrodziła się inicjatywa o charakterze modlitewnym: „Nocne kołatanie u Matki Najświętszej na progu beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego”. W swoim apelu skierowanym do wiernych archidiecezji częstochowskiej Ksiądz Arcybiskup zaprosił do zaangażowania się w to duchowe przedsięwzięcie wspólnoty parafialne, zakonne, ruchy, stowarzyszenia oraz bractwa.

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej jako pierwsza wspólnota kościoła częstochowskiego odpowiadając na apel Pasterza podejmuje w czwartek 28 maja w 39. rocznicę śmierci Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego na Jasnej Górze dzieło modlitewne dzieło zainicjowane przez ks. abpa Wacława Depo. Sama inicjatywa codziennych czuwań modlitewnych rozpoczyna się właśnie w dniu 28 maja i zakończy się 25 sierpnia, w przededniu uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

"Zapraszam członków Akcji Katolickiej na modlitewne czuwanie przed Cudowny Wizerunek Matki Bożej na Jasnej Górze w czwartek 28.05 br. Nasze spotkanie modlitewne rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o 21.00, a zakończy Eucharystią przed Cudownym Obrazem o 23.00".

Mając na uwadze wytyczne wynikające ze stanu epidemii koronawirusa liczba osób uczestniczących w czuwaniu jest ograniczona. W kwestii zgłaszania się osób chętnych do uczestnictwa w czuwaniu, proszę o uprzedni kontakt z panią wiceprezes Renatą Olczyk.

 

Ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej