Włączamy się w inicjatywę modlitewną w Parafialnych Oddziałach. PDF Drukuj Email
środa, 17 czerwca 2020 08:34

W środowym wydaniu "Naszego Dziennika" przeczytamy min. na temat podjęcia inicjatywy określanej jako  "krucjata przed wyborami". Jak podkreśla redaktor Małgorzata Bochenek inicjatywa ta stanowi "wyraz naszej miłości do Ojczyzny i troski o to, aby była ona wierna swej katolickiej tożsamości". W związku z tym nie można pozostawać biernym i żywić obojętność wobec tego, "kogo Polacy wybiorą w zbliżających się wyborach prezydenckich. Dlatego prośmy Pana Boga o mądrość dla Narodu i światło Ducha Świętego dla wszystkich Polaków, aby roztropnie głosowali", dodaje Pani Redaktor.

W krucjatę modlitwy i postu zainicjowanej przez Ojców Redemptorystów z toruńskiego sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II włączają się osoby indywidualne oraz wspólnoty. Podjęcie jednego dnia modlitwy i postu o chlebie i wodzie oraz uczestnictwo w tym dniu we Mszy św., to sprawdzone "narzędzia" Kościoła z których korzystają wierni.

Na łamach "Naszego Dziennika" w niniejszej kwestii wypowiedział się prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, dr Artur Dąbrowski, który zaznacza, że: "Przed rokiem blokowaliśmy wejście środowisk LGBT na Jasną Górę. Wydarzenia te pokazują, dokąd zmierza rewolucja kulturowa, za którą opowiada się kilku kandydatów na prezydenta". Prezes DIAK zachęcając do propagowania inicjatywy w archidiecezji częstochowskiej, zwrócił uwagę na fakt, że: "Opis męczeńskiej śmierci św. Andrzeja Boboli jest adekwatny do tego, co próbuje się dziś robić z wartościami chrześcijańskimi także w Polsce".

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej zachęca swoich członków, Parafialne Oddziały oraz sympatyków stowarzyszenia do włączenia się w inicjatywę. Osoby pragnące włączyć się w inicjatywę zachęcamy do lektury dzisiejszego wydania "Naszego Dziennika" i przede wszystkim do włączenia się w inicjatywę.

Zgłaszamy się telefonicznie: 693 168 247, za pomocą poczty elektronicznej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz tradycyjną formą listowną na adres: Sanktuarium, Droga Starotoruńska 3, 87-100 Toruń. Dokonując zapisu należy podać imię i nazwisko oraz dzień wybrany na podjęcie modlitwy w intencji wyborów prezydenckich.

Ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej