Wakacyjna lektura członka i sympatyka Akcji Katolickiej PDF Drukuj Email
środa, 29 lipca 2020 20:32


George kardynał Pell jest dla nas symbolem prześladowania Kościoła. Historia, którą przedstawia w publikacji  autor książki "Polowanie na Kardynała", dziennikarz śledczy "Naszego Dziennika", Sebastian Karczewski, po prostu szokuje.

"Polowanie na Kardynała", jak stwierdza redaktor Karczewski, to "Historia jest przerażająca. Wymyślono zbrodnię, którą miał popełnić, instytucje państwowe zaangażowano do jej potwierdzenia, dziennikarzy - do zorganizowania publicznego linczu. Okazało się, że do wydania wyroku skazującego niewinnego człowieka wystarczy zeznanie jednej osoby, nawet jeśli w świetle wszystkich zgromadzonych dowodów okaże się całkowicie niewiarygodne".

Redaktor "Naszego Dziennika", wyartykułował wyraźnie w publikacji, że: "Mimo braku dowodów winy kardynał George Pell został skazany na sześć lat pozbawienia wolności. W więzieniu spędził ponad trzynaście miesięcy, po czym Sąd Najwyższy Australii orzekł jego niewinność. Nie była to jednak "Sądowa pomyłka". Wcześniejszy werdykt ławy przysięgłych i wyrok sądu apelacyjnego stanowiły nie tylko okrutny przejaw nienawiści na tle religijnym, lecz i potworny dowód wojny z chrześcijaństwem".

Z pewnością znajdziecie Państwo czas na dobrą lekturę podczas wakacji. Książkę Pana Karczewskiego czyta się jak dobry kryminał, do którego czas napisać ma zakończenie. Cytat wieńczący książkę: "Myli się ten, kto twierdzi, że polowanie się zakończyło...", powinien przekonać nas w jakich czasach przychodzi nam żyć i cierpieć dla Naszego Pana i Jego Ewangelii.

Ks. Radosław Rychlik, asystent DIAK