Modlimy się o zakażonych COVID - 19 Paulinów z Jasnej Góry. PDF Drukuj Email
środa, 07 października 2020 14:25


Jak poinformowało Biuro Prasowe Jasnej Góry w dniu 7 października, u 25 paulinów z Jasnej Góry wykryto wirus COVID-19. Niniejsza wiadomość uświadomiła nam, że w tak trudnej chwili, stróżów miejsca, o którym św. Jan Paweł II: "Tutaj zawsze byliśmy wolni", trzeba otoczyć modlitwą.

Każdy z nas zawsze przychodzi na Jasną Górę niosąc w swych sercach wiele trudnych spraw. Dziś trudne sprawy dotknęły Paulinów, więc pora zawierzyć Ich zdrowie, życie i posługę Królowej Polski. Dokładnie od dziś, 7 października, do 31 października, mamy 25 dni, czyli liczbę odpowiadającą zarażonych koronawiruswm Paulinów. W związku z tym, Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej, zachęca wszystkich, których stopy przekroczyły próg Jasnej Góry o modlitwę w intencji zarażonych Paulinów.

Zachęcamy do tego, aby przez 25 dni podjąć modlitwę w intencji zarażonych COVID - 19 Paulinów. Przypomnijmy sobie o tym, że papież Franciszek zwrócił nam uwagę na to, że troska o drugiego człowieka zaczyna się od najmniejszych rzeczy.

W związku z tym, Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej, zachęca do podjęcia modlitwy w intencji Paulinów z Jasnej Góry. Takiej prostej, zwykłej i prostej - dziesięciu "Zdrowaś Mario". Oczywiście dziesiątka różańca to minimum, jakie w intencji każdego zakażonego COVID - 19 mnicha z Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, przez 25 dni należy odmówić.

Każdego dnia, od 7 października, przez wstawiennictwo Królowej Polski polecać będziemy jednego z zarażonych koronawirusem Paulinów, którego imię Panu Bogu jest wiadome. Dołącz do nas i przez 25 dni włącz się w modlitwę w intencji 25 mnichów, którzy każdego dnia stając przed Obliczem Królowej Polski, są, pamiętają i czuwają, by wiara, nadzieja i miłość, wypełniały nasze relacje i przyczyniały się do kształtowania ładu społecznego w naszej Ojczyźnie.

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.