"Boży influencer", Caro Acutis, błogosławionym Kościoła Katolickiego PDF Drukuj Email
sobota, 10 października 2020 20:56


Dziś (10 października) cieszymy się z faktu beatyfikacji młodego człowieka Carlo Acutisa, który przeżył zaledwie 15 lat, pozostając wiernym w kwestii postawy mottu swojego życia: "Eucharystia to moja droga do nieba". Chociaż jego pasją były komputery i przestrzeń Internetu, to mimo wszystko obszary te służyły mu do zdobywania innych dla Chrystusa.

Błogosławiony Carlo przypominał nam jeszcze jedną kluczowa prawdę. Piętnastolatek przypominał nam o tym, że: „Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako fotokopie”. Dążenie do świętości ożywiane duchowością eucharystyczną, zaowocowało w życiu młodzieńca radykalizmem, który wyraził w stwierdzeniu: „Albo będziesz świętym albo będziesz nikim”.

W dzisiejszej Mszy św. beatyfikacyjnej w Asyżu przewodniczył papieski delegat kardynał Agostino Vallini. Carlo Acutis został został beatyfikowany w obecności swojej rodziny. W uroczystości beatyfikacyjnej uczestniczyło około 3 tys. wiernych. Większość z nich zgromadziła się na zewnątrz bazyliki św. Franciszka. Ciekawostką jest to, że znacząc wpływ na jego religijność miała opiekunka z Polski.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z artykułem "Święty od Internetu", który w ubiegłym roku na łamach naszego kwartalnika "Senior w eterze", napisała żona prezesa DIAK, Pani Katarzyna Dąbrowska.

Ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej