"Królestwu Jego nie będzie końca" - Jasnogórskie Forum Akcji Katolickiej PDF Drukuj Email
wtorek, 17 listopada 2020 00:45

 

Czcigodni Księża Asystenci, Drodzy Członkowie Zarządu, Szanowni Prezesi Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej, Dostojni Członkowie i Przyjaciele naszego stowarzyszenia.

 

Z przykrością pragniemy poinformować, że tegoroczne Jasnogórskie Forum Akcji Katolickiej, któremu przyświeca hasło: "Królestwu Jego nie będzie końca", ze względu na pandemię koronawirusa oraz wynikające z niej obostrzenia, przebiegać będzie w reżimie sanitarnym.

 

W związku z tym faktem, po ustaleniach z władzami Zakonu Paulinów ustalono, że Diecezjalny Instytut podczas uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, reprezentować będzie jedynie skromna delegacja naszych członków.

 

Tym samym, zachęcamy wszystkich członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej do podjęcia duchowej pielgrzymki na Jasną Górę i łączenia się z nami podczas Eucharystii, która sprawowana będzie o godz. 18.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu. Msza św. transmitowana będzie przez Radio Jasna Góra na 100,6 fm. Można również skorzystać z darmowej aplikacji i uczestniczyć we Mszy za poprzez smartfona.

 

Mając świadomość, że tegoroczne Forum przypada w przededniu dziewięćdziesiątej piątej rocznicy ogłoszenia przez Piusa XI encykliki "Quas Primas", (11 grudnia 1925 r.), zdecydowaliśmy się na przesłanie Państwu tego niezwykłego dokumentu drogą elektroniczną.

 

Z pewnością lektura papieskiej encykliki zmotywuje nas do tego, by w między Eucharystią a Apelem Jasnogórskim, znaleźć czas na odmówienie litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Obydwie modlitwy prosimy ofiarować w intencji Kościoła w Polsce i polskiego duchowieństwa.

 

O godz. 21.00, za pomocą Radia Maryja, Radia Jasna Góra i Telewizji "TRWAM", uczestniczyć będziemy w Apelu Jasnogórskim, podczas którego rozważania poprowadzi asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, ks. Radosław Rychlik. Zjednoczeni na modlitwie apelowej, kontemplując Oblicze Królowej Polski, jeszcze raz zawierzymy siebie, Akcję Katolicką, Kościół i bieżące sprawy w Ojczyźnie, Matce Chrystusa.

 

Dziękując za Państwa wsparcie, modlitwę i zaangażowanie, prosimy jednocześnie o wyrozumiałość w niniejszej kwestii. W tym trudnym i pandemicznym czasie, radujemy się z faktu, że Forum Akcji Katolickiej zdołało zachować ciągłość.

 

Wpatrzeni w Oblicze Królowej Polski, pielgrzymujmy duchowo do Częstochowy i łączmy się wspólnie podczas Eucharystii i Apelu Jasnogórskiego. W tym trudnym czasie pamiętajmy o modlitwie za ludzi mediów, dzięki którym możemy odczuwać duchową łączność i trwać na modlitwie.


Z wyrazami szacunku


Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej,
Renata Olczyk, wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej,
Małgorzata Frańczak, wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej,
Ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej