Formacja wolontariatu w toku. PDF Drukuj Email
środa, 18 listopada 2020 22:27

 

Wolontariusze Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej odbyli spotkanie formacyjne z księdzem asystentem, Radosławem Rychlikiem. Spotkanie rozpoczęto koronką do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Po modlitwie wolontariusze wysłuchali wykładu formacyjnego, który wygłosił ks. Radosław. Po wystąpieniu księdza asystenta, prezes DIAK, dr Artur Dąbrowski, wręczył słuchaczom legitymacje wolontariackie.
Po zajęciach formacyjnych wolontariusze udali się na Cmentarz Kule, gdzie na grobach polskich bohaterów zapalili znicze i odmówili modlitwę za zmarłych i poległych za Ojczyznę bohaterów. Na zakończenie spotkania miał miejsce Apel Poległych, podczas którego uroczyście odczytano nazwiska żołnierzy i bohaterów poległych za Ojczyznę. Apelowe uczczenie pamięci stanowiło ostatni, niezwykle ważny punkt spotkania.
Jak widać, akcja z chryzantemami przy narodowym sanktuarium na Jasnej Górze, czy dekoracja archikatedry Świętej Rodziny w Częstochowie i licznych świątyń na terenie Częstochowy, a także przystrojenie kwiatami i zniczami grobów polskich żołnierzy i pomników polskiego duchowieństwa, to tylko część prac naszych wolontariuszy, którzy w międzyczasie stróżują przy częstochowskich świątyniach, chroniąc przed aktami wandalizmu.

Dziękując Wolontariuszom za poświęcony czas i przede wszystkim wzorową postawę, żywimy nadzieję, że dobro, które świadczycie Kościołowi, Ojczyźnie i Akcji Katolickiej zaowocuje w życiu wielu młodych ludzi powrotem do Kościoła.
Renata Olczyk, wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.