Ksiądz Asystent Radosław Rychlik zachęca do modlitwy za ofiary katastrofy smoleńskiej i ich rodziny. PDF Drukuj Email
sobota, 10 kwietnia 2021 10:34

????????Pamiętamy o modlitwie za ofiary katastrofy smoleńskiej????????

 

W 11 rocznicę katastrofy smoleńskiej ogarniamy pamięcią ofiary oraz rodziny, tych którzy zginęli razem z prezydentem RP, Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią na lotnisku wojskowym Smoleńsk-Siewiernyj 10 kwietnia 2010 r.

Do naszych modlitw w tym dniu zanoszonych szczególnie w intencji ofiar katastrofy oraz ich rodzin, jako lekturę duchową polecam członkom Akcji Katolickiej oraz jej sympatykom kazanie gen. dyw. bp. Tadeusza Płoskiego, które miał wygłosić podczas Mszy św. w Katyniu, w dniu 10 kwietnia 2010 r. Treść homilii bp. Płoskiego znajdziecie Państwo bez problemów w Internecie. Jest ona również zamieszczona na naszym facebookowym profilu.

W tym dniu w sposób szczególny ofiarujmy tajemnicę "Zmartwychwstania Pana Jezusa" z części chwalebnej w intencji ofiar oraz ich rodzin. Niech w 11 rocznice tej wielkiej tragedii, towarzyszą nam słowa śp. ks. Piotra Pawlukiewicza, który w odnosząc się w jednej z homilii do tragedii smoleńskiej, powiedział następujące słowa: "To nie jest tak, że oni umarli, a my żyjemy. To oni żyją, a my umieramy".


Ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.