Powiększa się się rzesza organizacji, które nie godzą się na próbę zniszczenia Fundacji Lux Veritatis. PDF Drukuj Email
czwartek, 06 maja 2021 11:29


"Powiększa się się rzesza organizacji, które nie godzą się na próbę zniszczenia Fundacji Lux Veritatis, nadawcy Telewizji Trwam", pisze na łamach "Naszego Dziennika redaktor Rafał Stefaniuk. Do sprawy ataku na Fundację odniosła się prezes Akcji Katolickiej w Polsce, Urszula Furtak, która podkreśliła jednoznacznie, że: "misją Akcji Katolickiej jest bronienie wiary w każdej sytuacji". Dodaje przy tym, że "dostrzegamy również wielką niesprawiedliwość, która po raz kolejny spotkała ojców redemptorystów. Dlatego nie możemy milczeć. Musimy zaprotestować".

Uchwałę w obronie Fundacji Lux Veritatis przyjęło stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski im. prof. dr. hab. Jana Szyszko. Bardzo trafnie działania Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska wobec Fundacji Lux Veritatis, opisał kierownik Katedry Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki KUL, prof. Piotr Jaroszyński twierdząc, że: osobom, które chcą nas kontrolować,, decydować o tym, co myślimy i co robimy, nie jest na rękę, że istnieje organizacja o zasięgu globalnym, która zachowuje pełną autonomię i zawsze zmierza w stronę prawdy". "Pamiętajmy o tym, że obecnie w Polsce tylko Radio Maryja jest dużym podmiotem medialnym, który jest całkowicie niezależny i który może się obejść bez wsparcia dużego biznesu i polityków. Reszta redakcji albo jest marginalna, albo też wtopiona w ten czy inny układ polityczny", dodaje prof. Jaroszyński.

Swój sprzeciw wobec ataków na Fundację Lux Veritatis wyraziła również Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej. "Nasz protest jest odpowiedzią na wezwanie naszych ogólnopolskich struktur, które jasno sprzeciwiają się atakom na dzieła wyrosłe przy Radiu Maryja. Jako Akcja Katolicka, uważamy, że głos w tej sprawie katolicy powinni zabrać na każdym szczeblu: ogólnopolskim, diecezjalnym, parafialnym, ale też i w rodzinach. Próbuje się zniszczyć media, które są całkowicie polskie, myślą po polsku i kierują się nauczaniem Kościoła. Wobec tego faktu nie można milczeć", powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Prezes DIAK zaznaczył zaangażowanie Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska względem Fundacji Lux Veritatis jest jawnym atakiem motywowanym względami politycznymi oraz ideologicznymi. "Oni, podobnie jak sowieccy komuniści, muszą iść z duchem czasu, by przy pomocy środków prawnych "stygmatyzować" swych kulturowych przeciwników. Na taki stan rzeczy nie ma naszej zgody".

Renata Olczyk, wiceprezes DIAK.