IV Ogólnopolska Pielgrzymka Seniorów na Jasną Górę PDF Drukuj Email
środa, 01 września 2021 12:14

 

Drodzy Seniorzy, którzy od wielu lat przybywacie przed Oblicze Królowej Polski z wielu zakątków Polski. W bieżącym roku również nie może zabraknąć nikogo z Was na spotkaniu modlitewnym na Jasnej Górze. Nasza tegoroczna pielgrzymka przypadać będzie zaledwie kilka dni po beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. W związku z tym tegorocznemu pielgrzymowaniu przyświeca hasło: "Pielgrzymujemy do Maryi z Prymasem Tysiąclecia".

Nasza Pielgrzymka rozpocznie się 18 września o godz. 9:30 modlitwą różańcową w bazylice jasnogórskiej. O godz. 10:00 wszyscy razem uczestniczyć będziemy w Eucharystii, której w bieżącym roku przewodniczyć będzie kustosz jasnogórskiego sanktuarium o. Waldemar Pastusiak OSPPE.

Zaraz po zakończeniu Mszy św., około godz. 11.00 zgromadzimy się w Sali Papieskiej na Jasnej Górze, gdzie wspólnie z Radomszczańską Kapelą Podwórkową wyśpiewajmy wiele nieśmiertelnych hitów z okresu młodości naszych wspaniałych seniorów

Tuż po koncercie około godz. 11.30 rozpoczniemy nasz panel senioralny, w którym zagoszczą: 
Piotr Cieplucha, doradca wojewody łódzkiego,
ks. dr Sławomir Augustynowicz, członek Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich,
ks. Sławomir Bednarski, dyrektor DPS w Kleszczowie.

Zaraz po panelu udamy się na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które poprowadzi asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, ks. Radosław Rychlik. Tegoroczne Droga Krzyżowa Przebłagania jest formą ekspiacji środowisk senioralnych za liczne akty wandalizmu i profanacji świętych symboli wiary na polskiej ziemi. Całość spotkania poprowadzi członek Rady ds. Polityki Senioralnej przy Ministerstwie Rodziny, prezes AK Archidiecezji Częstochowskiej, dr Artur Dąbrowski.

Rejestracja uczestników przebiega następująco:

Telefonicznie - Pani Janina - 508 794 677

Elektronicznie - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Drogi Pielgrzymie Seniorze, czekamy na Ciebie, by w duchowej łączności w tajemnicy świętych obcowania stanąć kolejny raz przed obliczem Czarnej Madonny razem z Prymasem Tysiąclecia, kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Nie może Cię zabraknąć. Chodź razem z nami do Maryi z Prymasem Tysiąclecia.

W imieniu Organizatorów

Renata Olczyk, wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej,
Małgorzata Frańczak, wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.