Byliśmy tam. Krótko i prosto z serca o beatyfikacji PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 września 2021 12:04

W uroczystościach beatyfikacyjnych kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Róży Marii Czackiej, które odbyły się w Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie w dniu 12 września 2021 r., uczestniczyła wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej oraz nasi wolontariusze z inicjatywy "Broń Królowej".

Jak wcześniej informowała na Facebooku Pani Wiceprezes, uczestnictwo w beatyfikacji stanowić miało okazję do dziękczynienia Panu Bogu za zdrowie taty Janusza oraz zawierzenie błogosławionemu Prymasowi, wszystkich, którzy wsparli rodzinę w tym trudnym czasie.


"Z tego miejsca, gdzie dziś spotkało się niebo z ziemią, dziękuję za dar nowych błogosławionych dla Kościoła w Polsce. Ich wstawiennictwu powierzyłam wszystkich, którzy wsparli naszą rodzinę dobrym słowem i modlitwą. Wierzę, że błogosławiona Róża Maria Czacka i Prymas Tysiąclecia, będą nam pomagać", powiedziała wiceprezes Renata Olczyk.


W uroczystości wziął również udział prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, dr Artur Dąbrowski, który wraz z dwoma osobami był delegatem metropolity częstochowskiego, arcybiskupa Wacława Depo, na uroczystości beatyfikacyjne.

Jak zaznaczył, w krótkiej wypowiedzi: "Przesłanie Prymasa pozostaje nadal aktualne w wielu aspektach. Żywię nadzieję, że wstawiennictwo kardynała Wyszyńskiego zaowocuje inspiracją do podjęcia wysiłku w ramach odnowy w porządku doczesnego przez laikat".


Relację z beatyfikacji najnowszym numerze "Seniora w eterze" zapowiedziała również redaktor naczelny czasopisma, Katarzyna Dąbrowska.

 

#MateuszWolontariuszBrońKrólowej