Interweniujemy w sprawie przekłamań portalu o2.pl PDF Drukuj Email
wtorek, 14 września 2021 11:49

 

Częstochowa 14.09.2021 r.

 

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowska żąda od Państwa natychmiastowego usunięcia zdjęcia biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej, Antoniego Długosza, które widnieje na portalu społecznościowym https://www.o2.pl/ pod artykułem „Abp Głódź korzysta z luki w karach pozostawionej przez Watykan”.

Zadziwiające w Państwa działaniach jest to, że od chwili zawieszenia na Waszej stronie internetowej artykułu w dniu 13.09.2021 r., do dziś, nie reagowaliście na komentarze internautów, którzy informowali Was o rażącej nieprawidłowości.

Odbiorców swoich informacji przekonujecie Państwo, że działacie według najwyższych standardów etycznych. Jak widać na przykładzie wyprodukowanego na potrzeby chwili newsa, nie do końca tak jest.

Czy w podmiocie o nazwie Grupa o2 Sp. z o.o., specjalizującym się w Internecie oraz portalach, ze wspomnianych na stronie 21-50 pracowników dbających o rozwój firmy, nie znalazł się nikt, kto potrafiłby poprawnie zamieścić wiadomość opatrzoną wizerunkiem właściwej osoby?

Jak widać sugestie internatów, sugerują jednoznacznie, że nie mieli Państwo nawet takiego zamiaru. Tym samym, nie tylko utwierdzamy się w przekonaniu, że  preferowane przez Państwa standardy, nie ma nic wspólnego z elementarnymi zasadami etyki dziennikarskiej.

Żądamy natychmiastowego usunięcia wizerunku biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej oraz opublikowania przeprosin i sprostowania na Państwa stronie internetowej.

Swoją drogą, na wszelki wypadek, warto dopytać o to, czy o. Jacek Prusak SJ wypowiadając się na tak ważne tematy korzysta z wiarygodnych źródeł?

Jednocześnie informujemy, że niniejszą sprawą zainteresowaliśmy Radę Etyki Mediów.

Z wyrazami szacunku

Dr Artur Dąbrowski,
prezes Akcji Katolickiej
Archidiecezji Częstochowskiej