Rozmowa z dr. Arturem Dąbrowskim, prezesem Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej w "Naszym Dzienniku". PDF Drukuj Email
środa, 15 września 2021 00:05

Na łamach dzisiejszego wydania "Naszego Dziennika" (15.09.2021r.) znajdziemy jak zawsze szereg interesujących artykułów. Jeden z nich nosi tytuł: "Świadectwo Seniorów" i stanowi wywiad a dr. Arturem Dąbrowskim, prezesem Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, w którym omówiono kwestie związane z IV Ogólnopolską Pielgrzymką Seniorów na Jasną Górę.

Odpowiadając min. na pytanie redaktor Małgorzaty Bochenek, dotyczące hasła tegorocznej pielgrzymki: „Pielgrzymujemy do Maryi z Prymasem Tysiąclecia”, prezes DIAK odpowiada w następujący sposób:

"Tegoroczna pielgrzymka odbywa się niespełna tydzień po beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, który określał się jasnogórskim pielgrzymem. Na Jasnej Górze przed obliczem Maryi Królowej Polski, czerpał siłę do prowadzenia polskiego narodu ku Chrystusowi.  Chcemy dziękować za dar jego beatyfikacji i czerpać siły do odważnego, na jego wzór, świadectwa wiary. Obecni seniorzy to bezpośredni świadkowie jego życia stąd, pielgrzymka to również wezwanie do działania, do przekazywania dziedzictwa Prymasa Wyszyńskiego młodemu pokoleniu Polaków.  Seniorzy znali Prymasa Tysiąclecia, mają obowiązek dawania świadectwo o jego posłudze dla Kościoła, dla Polski. Często nazywamy kard. Stefana Wyszyńskiego- Ojcem narodu. Chcemy iść śladami ojca, stanąć w tym miejscu co on, przed obliczem Czarnej Madonny. Nie tylko mamy dziękować, za to, że przeprowadził nas przez czerwone morze komunizmu. Ale czerpać z jego nauczania, które przyczyniło się do demontażu bezbożnej ideologii".

Całość wywiadu dostępna w papierowym oraz elektronicznym wydaniu "Naszego Dziennika". Zachęcamy do zakupu gazety i życzymy owocnej lektury.

Małgorzata Frańczak, wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej