Ewangelizacyjny Wieczór Filmowy PDF Drukuj Email
czwartek, 06 lutego 2014 04:18

W RAMACH "EWANGELIZACYJNYCH WIECZORÓW FILMOWYCH" ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA PROJEKCJĘ FILMU "PRÓBA OGNIOWA", KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 22 LUTEGO O GODZ. 19.00. W PAR. ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO W CZĘSTOCHOWIE UL. GAJOWA 2/6

Seans filmowy poprzedzi uczestnictwo w Eucharystii o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie krótka katecheza wprowadzająca w problematykę małżeńską.

Film opowiada o kryzysie małżeńskim. Strażak kapitan Caleb Holt, który w swojej pracy kieruje się zasadą postępowania polegającą na tym, że „Nie zostawia się partnera, szczególnie w czasie pożaru”. Nie potrafi tej zasady wcielić w życie. W płonącym budynku wydaje mu się to faktem oczywistym, jednakże nie umie zastosować tej zasady w małżeństwie, które się rozpada. Ciągłe kłótnie Caleba i jego żony Catherine doprowadziły ich w końcu do stwierdzenia, iż „to wszystko nie ma już dalej sensu. Za namową swojego taty Caleb rozpoczyna eksperyment: "Wyzwanie miłosne" stosując się przez 40 dni do zasad z książki "Odwaga miłości".

Czy będzie zdolny ciągle okazywać miłość osobie, która już ma dosyć jego uczucia? Czy też jest to kolejne małżeństwo, które musi „pójść z dymem”?

Przyjdź na seans filmowy z żoną lub mężem i na nowo odkryj wspaniały sens miłości małżeńskiej

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie

Prezes POAK Alina Ogrodnik