Seniorzy modlili się w Rostkowie PDF Drukuj Email
niedziela, 15 kwietnia 2018 10:18

Z racji ustanowionego przez biskupów polskich Roku Świętego Stanisława Kostki pielgrzymowaliśmy do Rostkowa na Mazowszu, rodzinnej miejscowości świętego szlachcica. Obchody Roku Świętego Stanisława zbiegły się w czasie ze świętowaniem  Jubileuszu Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. Warto zauważyć, że krewni św. Stanisława służyli Ojczyźnie piastując znaczące stanowiska w Polce Jagiellonów i Wazów.

Świadomość celebrowania Eucharystii oraz podjęcie wspólnotowej i indywidualnej refleksji w miejscu narodzin i wychowania św. Stanisława przyczyniła się z pewnością do pogłębienia duchowości świętego z Rostkowa i stanowiła doskonałą lekcję o tym, w jaki sposób jednocześnie tęsknić za niebem i żyć w teraźniejszości.

Pobyt w Rostkowie to nie tylko czas uświadomienia sobie pilnej potrzeby modlitwy za młode pokolenie i Ojczyznę, ale również zadumy nad świętością, najlepiej oczywiście w cieniu rosnącej obok kościoła starej lipy, pod którą według tradycji modlił się św. Stanisław Kostka.

 

Janina Kwecka