Msza św. przed obradami Rady Diecezjalnego Instytutu PDF Drukuj Email
niedziela, 21 października 2018 12:50

 

Przed rozpoczęciem posiedzenia Rady DIAK, która odbyła się w sobotę 20. października w siedzibie Akcji Katolickiej przy ul. Ogrodowej, prezesi Parafialnych Oddziałów oraz delegaci Księdza Arcybiskupa uczestniczyli we Mszy św. w kaplicy Radia Fiat.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył dyrektor Radia Fiat, ks. Piotr Zaborski, który wraz z ks. kan. Alfredem Pilśniakiem, asystentem DIAK, ks. Jackiem Michalewskim i wiceasystentem DIAK, ks. Radosławem Rychlikiem, modlili się za Akcję Katolicką oraz świętej pamięci, ks. profesora Arkadiusza Olczyka.

W swoim kazaniu ks. Piotr Zaborski, odnosząc się do własnego doświadczenia współpracy z włoską Akcją Katolicką, zachęcał prezesów i delegatów z archidiecezji częstochowskiej do animacji własnego apostolstwa, na wzór laikatu z Italii.

W sposób szczególny wybrzmiała w kazaniu potrzeba skoncentrowania działań apostolskich AK na Eucharystii, kontemplacji oraz działaniu. Kaznodzieja kończąc swoją refleksję nadmienił: „Kochani księża, szanowni państwo. Sobie i wam życzę Jezusa. On wie najlepiej, co robić i jak działać”.

Małgorzata Frańczak, wiceprezes DIAK.