Audycja formacyjna laikatu "Budzenie Olbrzyma" PDF Drukuj Email
czwartek, 01 listopada 2018 22:45

Zapraszamy na radiową audycję formacyjną laikatu z cyklu "Budzenie Olbrzyma", którą w Radio Jasna Góra, na 100.6 fm, o godz. 10:30, poprowadzi dla nas prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, dr Artur Dąbrowski.


W listopadowej ramówce, prezes Dąbrowski zapozna nas ze zmianami w obrębie kultury, jakie w zatrważającym tempie poprzez tzw. "marsz przez instytucje", realizują środowiska nowej lewicy. „Żaden myśliciel polityczny Europy nie może ignorować zmian, które naszemu życiu umysłowemu narzucili pisarze i działacze lewicy”, twierdzi brytyjski filozof R. Scruton.


Słowa R. Scrutona nabierają szczególnego znaczenia, w momencie masowego wypierania dziedzictwa chrześcijańskiego przez kulturę laicką wspieraną przez "dyktaturę relatywizmu", której oblicze demaskował papież Benedykt XVI. O tym, że polem walki jest kultura, usłyszycie Państwo w listopadowych odsłonach "Budzenia Olbrzyma".

 


Pierwsza audycja już w najbliższy piątek, 2. listopada o godz. 10:30Audycje będą retransmitowane w soboty o godz. 17:30 i niedziele o godz. 00:30.

 


Małgorzata Frańczak, wiceprezes DIAK.