Zapraszamy na konferencję "Przywilej bycia rodziną". PDF Drukuj Email
wtorek, 26 października 2021 19:38

 

W czwartek, 27 października 2021 r., w ramach realizacji rządowego konkursu "Po Pierwsze Rodzina", zarząd Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, ma zaszczyt zaprosić nauczycieli regionu częstochowskiego, na stacjonarną konferencję "Przywilej bycia rodziną".
Zajęcia w trybie stacjonarnym odbędą się w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie, mieszczącego się przy alei Jana Pawła II 126/130. Rozpoczynamy o godz. 15.00. Każdy z uczestników otrzyma stosowne zaświadczenie.
W tematykę konferencji wprowadzi nas Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

REFERATY WYGŁOSZĄ:
Barbara Socha - Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej: „Dobro rodzin w centrum działań wspólnoty na wszystkich poziomach jej funkcjonowania w perspektywie projektu Po Pierwsze Rodzina”.
Ewa Wendrowska - Lekarz, Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego: „Razem, czy osobno? Rodzina a samorząd”.
Ks. Sławomir Bednarski - Proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Kleszczowie, dyrektor kleszczowskiego DPS im. św. Barbary: „Rodzina - w czym tkwi jej siła i znaczenie w świecie?”
Dr Artur Dąbrowski, Członek prezydium Rady ds. Polityki Senioralnej przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej: "Demontaż instytucji rodziny w kontekście nurtów filozoficznych oraz ideologii XIX, XX i XXI wieku”.
Wszystkim uczestnikom środowego szkolenia życzę radości z czerpania wiedzy, która z całą pewnością przyczyni się do podniesienia jakości wychowawczej roli rodziny, w procesie edukacyjnym.
Renata Olczyk, wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej