Zapraszamy na uroczystość Chrystusa Króla na Jasną Górę. PDF Drukuj Email
środa, 27 października 2021 12:13


 

Czcigodni Księża Asystenci, Szanowni Prezesi, Drodzy Członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, dziewięćdziesiąt sześć lat temu, papież Pius XI, w dniu 11 grudnia 1925, encykliką "Quas Primas" ustanawiając święto Chrystusa Króla, stwierdził, że poprzez ten fakt pragniemy "zaradzić potrzebom czasów obecnych i podać szczególne lekarstwo przeciwko zarazie, która zatruwa społeczeństwo ludzkie. A zarazą tą jest zeświecczenie czasów obecnych, tzw. laicyzm, jego błędy".

Pomimo upływu czasu, wiele kwestii omówionych przez Piusa XI w encyklice "Quas Primas", pozostaje nadal aktualnych. I chociaż laicyzm i jego pochodne przybrały obecnie szaty neomarksizmu, pragniemy na nowo, jako członkowie Akcji Katolickiej, podjąć zadania, które ukażą Kościołowi i światu, autentyczne oblicze laikatu zrzeszonego w Akcji Katolickiej.

Mając na uwadze kwestie dotyczące pandemii i wynikające z tego faktu obostrzenia oraz wytyczne, dołóżmy starań, aby w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą przeżywać będziemy na Jasnej Górze, nie zabrakło nikogo, komu na sercu leży dobo Kościoła, Ojczyzny, świata i oczywiście Akcji Katolickiej.
Nasze spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w Kaplicy Różańcowej na Jasnej Górze. Wydarzenie poprzedzone zostanie posiedzeniem Rady DIAK o godz. 15.00. Zaplanowaliśmy dla Was dwa wykłady formacyjne. I oczywiście Eucharystię w Kaplicy Cudownego Obrazu. Całość wydarzenia zwieńczy Apel Jasnogórski, który poprowadzi asystent DIAK, ks. Radosław Rychlik.
Pamiętajmy o sztandarach i mobilizacji. Bądźmy razem w tym szczególnym dniu. Dajmy świadectwo Bogu, że Chrystus jest rzeczywiście Panem naszego stowarzyszenia.
Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej,
Ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej