Zapraszamy na Orszak Trzech Króli do Kłobucka. PDF Drukuj Email
niedziela, 02 stycznia 2022 15:27

Przygotowując się do celebracji święta, które w tradycji chrześcijańskiej określa się Epifanią, czyli Objawieniem, chcielibyśmy przypomnieć na nowo sens i cel tajemnicy Objawienia Jezusa Chrystusa wszystkim narodom. Centralnymi postaciami tego wydarzenia, poza Świętą Rodziną, są przybywający do Betlejem Mędrcy ze Wschodu, których do miejsca narodzin Chrystusa przyprowadziła gwiazda.

Od pięciu lat w tradycję kłobuckiej społeczności wpisała się uroczystość Objawienia Pańskiego z tradycyjnym Orszakiem Trzech Króli, który w kolorowym korowodzie przemierzał ulice Kłobucka. Nasze wspólne świętowanie i kolędowanie nie tylko integrowało społeczność lokalną, ale przede wszystkim promowało rodzinę.

Wzorem poprzednich lat zapraszamy serdecznie na 6. Kłobucki Orszak Trzech Króli, któremu w roku 2021 przyświeca hasło: „Dzień dziś wesoły!”. Nasze spotkanie rozpoczniemy tradycyjnie 6 stycznia o godz. 12.00, uroczystą Eucharystią w parafii św. Marcina w Kłobucku. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 13.00 przy pomniku św. Jana Pawła II uformujemy nasz Orszak, który razem z Maryją, Józefem i Dzieciątkiem Jezus, wspólnie z Trzema Królami poprowadzi nas w uroczystym korowodzie ulicami naszego miasta. Około godz. 13.45 zakończymy nasze świętowanie wspólnym odśpiewaniem kolęd przy pomniku św. Jana
Pawła II.

W imieniu Organizatorów Kłobuckiego Orszaku Trzech Króli zapraszamy na „Koncert Dla Trzech Króli”, który odbędzie się o godz. 18.00 w Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku.

Mając świadomość ograniczeń i niedogodności, zróbmy wszystko, by w tym naznaczonym pandemią czasie nikt nie czuł się samotny i wykluczony. Stosując się do wytycznych związanych z pandemią, dajmy sobie wzajemnie poczucie bezpieczeństwa i zróbmy wszystko, by wspólne przeżywanie uroczystości Trzech Króli upłynęło nam na wspólnym kolędowaniu.

Zapraszają Organizatorzy


Jerzy Zakrzewski, burmistrz Kłobucka,
Ks. Mieczysław Wach, proboszcz parafii św. Marcina w Kłobucku,
Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej,
Olga Skwara, dyrektor MOK w Kłobucku,
Katarzyna Dąbrowska, koordynator Orszaku Trzech Króli.

 


????1⃣2⃣:0⃣0⃣ - Eucharystia, kościół św. Marcina.
????1⃣3⃣:0⃣0⃣ - Uformowanie Orszaku, pomnik św. Jana Pawła II.
????1⃣3⃣:4⃣5⃣ - Kolędowanie, pomnik papieski.
????1⃣8⃣:0⃣0⃣ - Koncert Dla Trzech Króli, Miejski Ośrodek Kultury.